Ana sayfa » İş Hukuku Avukatı
İş Hukuku Avukatı

İş Hukuku Avukatı

İş hukuku avukatı olarak dava konularımızın bazıları şu şekildedir;

  • İşçi ve işverene dair olan anlaşmazlıklar
  • Fazla mesai ve bayram çalışması alacakları
  • İş kazaları
  • Toplu iş sözleşmeleri
  • İşe iade davası
  • Kıdem tazminatı davası
  • İhbar tazminatı alacağı
  • Hizmet tespiti davası
  • Kötü niyet tazminatı
  • Alacak davaları

İş hukuku kanun maddeleri, işçi ve işveren arasında yaşanılabilecek olan anlaşmazlıkların önüne geçilmek amaçlı oluşturulmuştur. İş kanunları gerekliliğince, işe başlanmadan önce işçi ve işveren arasında iş sözleşmesi yapılması önerilmektedir.

İşçi ve işveren arasında yapılan sözleşmede, işin tüm gereklilikleri ve işin karşılığında işçinin tüm hakları açık şekilde beyan edilir. Bu şekilde hem işçinin hem de işverenin tüm yükümlülükleri açık şekilde belirtilmiş olur. Taraflardan birinin sözleşme maddelerine uyum sağlamaması sonucunda, karşı tarafın kanuni haklarını koruma altına alması hakkı doğar.

İş Hukuku Avukatı Danışma

İş hukuku alanında pek çok dava şekli olmaktadır. Yaşanılan anlaşmazlık konusuna göre de davanın şekli ve nasıl açılacağı belirlenir. Ayıca belirtmek gerekir ki; iş hukuku kanunları gerekliliğince, belli başlı davalar açılmadan önce arabuluculuk sistemine başvuru yapılması gerekir.

Kanunen belirlenen arabuluculuk konularında, arabuluculuğa başvurulmadan dava açılamaz. Arabuluculuğa başvuru yapılmadan açılan davalar mahkeme tarafından reddedilir. Bu durumda da dava açma hakkı olan taraf hem zaman kaybına uğrar hem de maddi mağduriyet yaşar.

Yukarıda da bahsettiğimiz nedenlerden dolayı, iş hukuku alanında yer alan tüm davaların açılmasından önce avukatla danışmanlık görüşmesi yapılması önem teşkil etmektedir. Avukattan danışmanlık alan taraf, tüm haklarını öğrenir ve sürece dair tüm bilgileri edinmiş olur.

En İyi İş Mahkemesi Avukatı

İş hukuku avukatı olarak görev yapan avukatlar, konusunda deneyim ve tecrübe sahibi olan avukatlardır. Avukatın deneyim ve bilgisi, müvekkilin hak kaybı yaşamasını önleyen en önemli unsurlardan birisidir.

Beylikdüzü Avukat hukuk büromuzun avukatının üstün deneyim bilgisi tüm müvekkillerinin hak kaybı yaşamasını önlemektedir. Avukatımız, kanun maddelerinin ilerleme şekline oldukça hâkimdir. Ayrıca tüm müvekkilleriyle ve dava süreçleriyle yakından ilgilenmektedir.

İş hukuku davalarının süreçleri çok dikkatli şekilde ilerletilmelidir. Sürece dair düzenlenmesi gereken tüm resmi evraklar süresi içinde mahkemeye iletilmeli ve tüm deliller toplanmalıdır. Avukatımızın deneyim ve donanımı sayesinde de bütün bu unsurlar süreç içerisinde özenle ve dikkatle yapılmaktadır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir