Ana sayfa » İcra ve İflas Hukuku

İcra ve İflas Hukuku

Ticaret Hukukunun temel konularından biri olan icra hukuku, icra ve iflas kanunu kapsamında değerlendirilir. İcra işlemi, borç ödeme işlemini kendi rızasıyla yapmayan kişi veya kuruluşlara uygulanan bir yaptırım işlemidir. İcra kavramı kapsamlı bir konu olmasının yanı sıra, yapılan her işlemin bir anlamının olduğu ve bu işlemlerden geriye dönüşün olmadığı bir süreçtir. Bu sebeple icra konusunda deneyimli kurum veya İcra avukatı olan kişilerden bilgi alınması gerekir. Alınan bilgi ve değerlendirme neticesinde atılacak adımlar belirlenmelidir. Beylikdüzü İcra Avukatı

Akbulut Legal; ticaret hukuku, icra ve iflas hukuku ve bu bağlamdaki tüm davalara bakılmakta ve kaliteli sonuçlar alınmaktadır. Beylikdüzü İcra Avukatı

İcra Hukukunda Sürecin Resmi Dayanağı

İcra hukukunun özü, alacağın tahsil edilmesi esasına dayanır. Borçlu olan kişilerin borcunu yasal dönemde ödememesi icra hukukunu ortaya çıkarır. İcra ve İflas Kanununa göre borcun alacaklı tarafından verilen süre zarfında ödenmemesi, icra hukukuna müdahale etme hakkı verir. İcra hukuku, özel veya resmi borçların devlet gücüyle ödenmesinin sağlanmasıdır. İcra ve iflas hukukuna göre alacaklı olan kişi alacağını isteme hakkına sahiptir.

İcra Hukukunda Kısa Süreli İşlemler

Avukatlık ofisimizde, icra, iş, ticaret, gayrimenkul ve her türlü ticaret davasına bakmaktayız. Hukuki prosedürleri kısa sürede yerine getirmekte ve alacak tahsilinizi sürüncemede bırakmadan çözüme kavuşturmaktayız. Ticari veya kişisel alacaklarınızın tahsili için kanunların verdiği tüm imkanları uygulamakta ve alacak tahsil davalarınızı sorun yaşamadan çözmenizi sağlamaktayız.

İcra Konularını Çözme Yöntemleri

İcra ve haciz gibi konular, kişiler açısından düşünüldüğünde ağır konular kapsamına girer. İcralık olan kişilere yaklaşım ve iyi niyet gösterilmesinin kişileri ikna etme açısından önemi büyüktür. Avukatlık ofisimizde görevli olan ekibimiz, hassas, özenli ve kişisel yaklaşım olarak saygın davranışları bulunan kişilerden oluşur.

Her türlü icra, iflas ve iş hukuku davalarınız için büromuza başvuru yapabilirsiniz. Sorunlu icra davalarınız ve tasfiye konulu davalarınız avukatlık ofisimizin çalışma alanlarına girmektedir. Alacak tahsil işlemleriniz, sorunlu senet tahsilatları ve tüm konularda avukatlık büromuzdan kaliteli ve net bilgiler alabilirsiniz.  Beylikdüzü İcra Avukatı Salih Akbulut’tan bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. 

Karar verilecek olan dava sürecinin işçi ya da işveren tarafından en iyi şekilde sonuçlanmasına olanak sağlıyoruz. Verdiğimiz hizmet ile en güvenilir bilgiye kısa zamanda tüm detaylarıyla ulaşmanız mümkün. Kalite ve güvenlik ölçütlerini ayni anda kullanarak standartlarınızın üstüne çıkmanıza yardımcı oluyoruz. Sinir çizmeden her zaman en iyi şekilde karlı olarak işin içinden çıkmanızda önemli rol oynuyoruz. Hizmet gereğince tüm bilgileriniz bizler tarafından üçüncü kişilere karşı gizli tutulmaktadır. Bu nedenle de rakiplerimizden sıyrılarak anayasa ve hükümlerini en iyi şartlarda değerlendirip uzun vadeli sonuçlarla kalitemizi ve farkımızı belli ediyoruz.

Tarafların mahkemeden önce bilgi akışı sağlaması yasaktır. Bizler için de güveninizi kazanmak oldukça önemlidir. Bu nedenle de kişi ve yapılan iş fark etmeksizin her alanda kalitemizi sağlayarak yaklaşımlarımızı sabitliyoruz. Halinizden anlıyor ve en iyi yol haritasını birlikte hazırlıyoruz. Geniş hukuki bilgimize güveniyor ve yaklaşımlarımızda da sizler için en iyisi olması için çabalıyoruz. Güven, herkes için önemlidir. Bu alanda tüm yapılanlar yasal gizlilik ve kişisel verileri paylaşmama kararınca yapılmakta olup, her zaman en iyi hizmeti sağlıyoruz. Kalite ve güven kaynağınız bizim için önemli olup hizmetimiz süreklidir.