Ana sayfa » İdare ve Vergi Hukuku

İdare ve Vergi Hukuku

İdare Vergi Hukuku

İdare ve Vergi Hukuku​

İdare hukuk, idarenin yapısına, işleyişine ve idarenin yerine getirdiği işlevlerin düzenlenmesine ilişkin kuralları içeren bir hukuk dalıdır. Bütün sorularınız için Beylikdüzü Vergi Avukatı Salih Akbulut’a ulaşabilirsiniz.

İdare Hukuku Nedir?

İdare hukuku, anayasada belirlenmiş olan ve idarenin faaliyet ve işlevlerinin düzenlenmesine ilişkin kuralları içeren bir hukuk dalıdır. Kamuya tanınmış olan ayrıcalıklar ile bireye tanınmış olan hakların dengelenmesini sağlar. İdari mekanizmanın daha iyi bir şekilde işlemesi ve ilerlemesi adına sürdürülen faaliyetlerin denetlenmesi için gerekli olan bir hukuk dalıdır. İdare kapsamında yer alan kısımlar şu şekildedir:

  • İl özel idaresi,
  • Belediyeler,
  • Köy,
  • Üniversite,
  • TRT,
  • Meslek kuruluşları ve diğer kamu tüzel kişilikleri.

İdare hukuku avukatı şu işlemleri gerçekleştirir:

  • İdareye gerekli olan başvuru işlemlerini yapar ve gerekli olan itirazları sunar.
  • İdari işlemlerin iptaline karşı dava açar ve davanın takibini yapar.
  • İdarenin hatası nedeniyle ortaya çıkan zararlardan dolayı tam yargı davası açar.

Biz hukuk bürosu olarak bu işlemler sırasında bireyleri hukuk çerçevesinde en iyi şekilde korumayı amaçlıyoruz ve birinci öncelik olarak bireylerin korunmasını sağlamak istiyoruz. Açılan davaların takibini ve yürütülmesini en iyi şekilde yaparak bireylerin menfaatlerini korumayı tecrübeli avukatlarımız aracılığı ile gerçekleştiriyoruz. Sizlere bu konuda danışmanlık hizmeti veriyor ve birçok hukuk dalında uzman avukatlarımız ile davalarınızı ele alıyoruz. Siz de bize ulaşmak için internet sitemizi ziyaret edebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.  Beylikdüzü Vergi Avukatı 

İdari Davada Süreç

İlk önce davalının idare olduğu tazminat davasında meydana gelen zararın tespit edilmesi gerekir. Eğer tespit edilen zararın nedeni idari eylem ise durumun öğrenilmesinden itibaren 1 yıl içerisinde davanın açılması gerekir. Eğer tespiti yapılan zararın nedeni idari işlem ya da idari sözleşme ise durumun öğrenilmesinden itibaren 60 gün içerisinde davanın açılması gerekir.

Sizin sorunlarınızı anlayan ve sorunlarınıza pratik çözümler üreten hukuk ekibimiz ile her zaman yanınızdayız. Temsil ettiğimiz müvekkillerin haklarını korumak ve müvekkillerimize kaliteli hizmet vermek amacı ile çaba gösteriyor ve riskleri ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. Her türlü hukuki çalışmaları gerçekleştirebilecek olan büromuza sizleri de bekliyoruz. Soru ve sorunlarınız için bizimle iletişime geçin. 

Karar verilecek olan dava sürecinin işçi ya da işveren tarafından en iyi şekilde sonuçlanmasına olanak sağlıyoruz. Verdiğimiz hizmet ile en güvenilir bilgiye kısa zamanda tüm detaylarıyla ulaşmanız mümkün. Kalite ve güvenlik ölçütlerini ayni anda kullanarak standartlarınızın üstüne çıkmanıza yardımcı oluyoruz. Sinir çizmeden her zaman en iyi şekilde karlı olarak işin içinden çıkmanızda önemli rol oynuyoruz. Hizmet gereğince tüm bilgileriniz bizler tarafından üçüncü kişilere karşı gizli tutulmaktadır. Bu nedenle de rakiplerimizden sıyrılarak anayasa ve hükümlerini en iyi şartlarda değerlendirip uzun vadeli sonuçlarla kalitemizi ve farkımızı belli ediyoruz.

Tarafların mahkemeden önce bilgi akışı sağlaması yasaktır. Bizler için de güveninizi kazanmak oldukça önemlidir. Bu nedenle de kişi ve yapılan iş fark etmeksizin her alanda kalitemizi sağlayarak yaklaşımlarımızı sabitliyoruz. Halinizden anlıyor ve en iyi yol haritasını birlikte hazırlıyoruz. Geniş hukuki bilgimize güveniyor ve yaklaşımlarımızda da sizler için en iyisi olması için çabalıyoruz. Güven, herkes için önemlidir. Bu alanda tüm yapılanlar yasal gizlilik ve kişisel verileri paylaşmama kararınca yapılmakta olup, her zaman en iyi hizmeti sağlıyoruz. Kalite ve güven kaynağınız bizim için önemli olup hizmetimiz süreklidir.