Ana sayfa » Hakkımızda

Hakkımızda

Akbulut Hukuk ve Arabuluculuk

HAKKIMIZDA

Akbulut Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu 2007 yılında Avukat Arabulucu Salih AKBULUT tarafından kurulmuştur.  Hukuk Büromuzun merkezi İstanbul Beylikdüzü’nde bulunmaktadır. Yılların verdiği hukuki tecrübelerimizi çözüm odaklı, hızlı ve etkin bir şekilde müvekkillerimize sunma gayretiyle hareket etmekteyiz.  

Hukuk büromuzda verdiğimiz hizmetler her biri kendi alanında uzman avukatlar tarafından sunulmaktadır. Hukuk Büromuzda şu ana dek bakılan dava dosyası 1000’in üzerindedir. Aynı şekilde 1000’e yakın icra dosyası da büromuz tarafından takip ve tahsil edilmiştir.

Hukuk büromuzda yerli ve yabancı müvekkillerimiz olup aynı zamanda birden fazla firmaya hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Hukuk büromuz müvekkillerimizin ihtiyaçları doğrultusunda İngilizce hukuki hizmet de vermektedir.

Hukuk büromuz değişen mevzuat ve içtihatlar karşısında hukuki bilgisini her zaman güncel tutmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda büromuz kurucusu, Avukat Salih AKBULUT tarafından Hollanda Yargıtay Başkanlığı, Amsterdam Barosu, Lahey Adalet Divanı, Uluslararası Ceza Mahkemesi, Belçika’da bulunan Avrupa Parlamentosu gibi kurumlara hukuki ziyaretlerde bulunulmuş ve fikir teatisinde bulunulmuştur.

MİSYONUMUZ

Akbulut Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu olarak, müvekkillerimizin hukuki gereksinimlerini en kısa sürede en etkili şekilde çözüme kavuşturma misyonuyla hareket etmekteyiz.

ÖNLEYİCİ AVUKATLIK

Biz, önleyici avukatlık kapsamında ilerde karşılaşılabilecek risklere yönelik müvekkillerimize ve hukuki danışmanlık verdiğimiz firmalarımıza tavsiyelerde bulunarak müvekkillerimizi etkin bir şekilde koruma misyonuyla hareket etmekteyiz.

ARABULUCULUK

Büromuz faaliyetleri içerisinde aynı zamanda arabuluculuk hizmeti verilmektedir. Büromuz, müvekkillerimizin talepleri doğrultusunda var olan uyuşmazlıkları arabuluculuk prensipleri doğrultusunda çözüme kavuşturmak açısından uzman arabulucu kadrosuna sahiptir. Bu yönüyle arabuluculuk kapsamındaki 100’den fazla hukuki uyuşmazlık büromuz vasıtasıyla hızlı ve dostane şekilde çözüme kavuşturulmuştur.

ÇALIŞMA ALANLARIMIZ

Akbulut Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu donanımlı ve tecrübeli kadrosuyla Tazminat Hukuku, Ticaret Hukuku, Ceza Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Yabancılar Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, İdare ve Vergi Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İş Hukuku, Aile Hukuku, Sağlık Hukuku, Miras Hukuku alanlarında hizmet vermeye devam etmektedir. 

Avukat Arabulucu Salih AKBULUT

Av. Arb. Salih AKBULUT 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. 2007 yılında kurduğu Akbulut Hukuk Bürosunda halen kurucu avukat olarak çalışmalarına devam etmektedir. Uluslararası sözleşmeler ve Türk hukuku alanında ödüle layık görülmüş çalışması bulunan AKBULUT’un farklı hukuki alanlarda da çalışmaları bulunmaktadır.

Aynı zamanda Arabuluculuk siciline kayıtlı olan AKBULUT, ticari ve işçi-işveren ihtiyari arabuluculuk hizmetlerinde de bulunmaktadır.

 

Avukat Sevinç Polat

 

beylikduzu_avukat_sevinc_polat

1984 Ankara doğumlu olan Av.Sevinç Polat, lisans eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 2011 yılında tamamlamıştır. Mesleki kariyerine İstanbul Barosuna kayıtlı serbest avukat olarak devam etmektedir. 2012 yılından bugüne İstanbul’da ticaret ve şirketler hukuku, iş hukuku, aile hukuku, ceza hukuku, icra ve iflas hukuku alanlarında birçok dava ve iş takibi yapmakta olup ayrıca şirketlerin kurumsal olarak hukuki işlemlerini takip ederek, sözleşmeler hazırlamakta ve şirketlere hukuki danışmanlık yapmaktadır.

Avukat Abdullah Durak

 

Av. Abdullah DURAK 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir. Mezuniyetinin ardından yönetici avukat olarak çalışmaya başlayan Av. Abdullah DURAK,   çok sayıda kurumsal ve bireysel bazda avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti vermekle hatırı sayılır başarılar elde ederek meslek hayatını sürdürmeye devam etmektedir.