Ana sayfa » Aİle Hukuku

Aile Hukuku

Akbulut Legal Aile Hukuku

Aile arasında birçok nedenle anlaşmazlıklar yaşanabilir. Ayrıca anlaşmazlıkların önüne geçilmek adına bazı tedbirlere ihtiyaç duyulabilir. Aile ile alakalı tüm konular, Aile Hukuku kapsamında ele alınan konulardır. Aile Hukuku, nişanlılık, evlilik, boşanma, aile konutu, mal rejimleri, velayet ve nafaka gibi konularla ilgilenmektedir. Aile Hukuku kapsamındaki davalar, Aile Mahkemelerinde görülür. 

Medeni Kanun ile uluslararası sözleşmeler ve Hukuk Muhakemeleri kanunu çerçevesinde hizmet veren mahkemeler, özel hayatın gizliliğini korumaya büyük hassasiyet gösterir. Türk Medeni Kanunu ve uluslararası sözleşmeler, daha ziyade evlilik içerisinde kadını ve çocuğu koruma amacı taşımaktadır. Her hukuk branşı gibi, Aile Hukuku alanında uzmanlaşmış avukatlar da müvekkilleri adına prosedürleri çözerek, davanın kısa sürede tamamlanmasını sağlamaktadır. Büromuz içerisindeki Beylikdüzü Aile Avukatı olarak da görev yapan avukatlarımızla sorularınız için iletişime geçebilirsiniz. 

Aile Hukuku Neleri Kapsamaktadır?

Medeni Hukukun kapsamı içerisinde bulunan, Aile Hukuku, aile ile alakalı sorunlarla ilgilenmektedir. Nişanlılık, evlilik ve boşanma, Aile Hukukun konularıdır. Bunların yanı sıra, velayet ve vesayet, çocuklar için nafaka hakkı yine Aile Mahkemelerinde görülen dava konularıdır. Evlilikten önce eşler arasında yapılacak olan, evlilik hüküm ve şartları ile boşanma şart ve hükümleri de Aile Hukuku kapsamındadır.

Aile Hukuku Ne İşe Yarar?

Aile Hukuku, Türk Medeni Kanununa göre düzenlenmiştir ve daha ziyade boşanma sonrası kadının mağduriyetini ortadan kaldırmaya yönelik kanunlar içermektedir. Aile Mahkemelerinin olmadığı yerlerde, boşanma davaları, Asliye Hukuk Mahkemelerinde görülür. Taraflar, boşanma için hangi gerekçeyi ortaya koyarsa koysun, boşanma davası açılmak zorundadır. Evlilik son bulduktan sonra varsa çocukların velayeti, mal paylaşımı ve nafaka gibi konular mahkeme tarafından karara bağlanır.

Ancak, boşanmaya karar veren çiftin tek celsede boşanması ve yıpranmaması tercih edilen bir durumdur. Bu anlaşmalı boşanma olarak bilinen davalardır. Eğer taraflar arasında anlaşma söz konusu değilse, deneyimli bir avukat, süreci kısaltacaktır. Bu noktada, Hukuk Bürosu olarak bizler, müvekkilimizin ve ortak çocukların süreçten fazlaca yıpranmadan çıkabilmesi adına, davayı en kısa sürede çözüme kavuşturuyoruz.

Aile Hukukunda Uzman Desteği

Çekişmeli boşanma davaları ya da aile şiddet davaları ile maddi ve manevi tazminat konularında, Akbulut Hukuk Bürosu olarak hızlı ve etkin sonuçlar için künyemizdeki Aile Avukatı ekibimizle çalışıyoruz.

Güvenilir Hizmet

Karar verilecek olan dava sürecinin işçi ya da işveren tarafından en iyi şekilde sonuçlanmasına olanak sağlıyoruz. Verdiğimiz hizmet ile en güvenilir bilgiye kısa zamanda tüm detaylarıyla ulaşmanız mümkün. Kalite ve güvenlik ölçütlerini ayni anda kullanarak standartlarınızın üstüne çıkmanıza yardımcı oluyoruz. Sinir çizmeden her zaman en iyi şekilde karlı olarak işin içinden çıkmanızda önemli rol oynuyoruz. Hizmet gereğince tüm bilgileriniz bizler tarafından üçüncü kişilere karşı gizli tutulmaktadır. Bu nedenle de rakiplerimizden sıyrılarak anayasa ve hükümlerini en iyi şartlarda değerlendirip uzun vadeli sonuçlarla kalitemizi ve farkımızı belli ediyoruz.

Kaliteli Yaklaşım ve Gizlilik

Tarafların mahkemeden önce bilgi akışı sağlaması yasaktır. Bizler için de güveninizi kazanmak oldukça önemlidir. Bu nedenle de kişi ve yapılan iş fark etmeksizin her alanda kalitemizi sağlayarak yaklaşımlarımızı sabitliyoruz. Halinizden anlıyor ve en iyi yol haritasını birlikte hazırlıyoruz. Geniş hukuki bilgimize güveniyor ve yaklaşımlarımızda da sizler için en iyisi olması için çabalıyoruz. Güven, herkes için önemlidir. Bu alanda tüm yapılanlar yasal gizlilik ve kişisel verileri paylaşmama kararınca yapılmakta olup, her zaman en iyi hizmeti sağlıyoruz. Kalite ve güven kaynağınız bizim için önemli olup hizmetimiz süreklidir.